Przeskocz do treści

Rusztowania elewacyjne Plettac

Rusztowaniem elewacyjnym nazywamy taką konstrukcję, która pozwala na przeprowadzenie prac związanych z budową lub renowacją obiektu, a konkretnie jego elewacji lub dachu.

Rusztowanie posiada prostą konstrukcję, która ma charakter tymczasowy. Po zakończeniu wszystkich przewidzianych w danym miejscu prac przeprowadzany jest jego demontaż. Warto odnotować, że nie zawsze jest ono montowane na zewnątrz obiektu. Rusztowanie może być również pomocne w czasie wykonywania różnego rodzaju prac we wnętrzu budynku. Decydując się na wybór jednej z dostępnych możliwości trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest maksymalne dopuszczalne obciążenie - zobaczcie też rusztowania elewacyjne Plettac.

W przypadku niektórych inwestycji niezbędne jest umieszczenie ciężkich przedmiotów na pomoście rusztowania. Wtedy konieczne jest zwiększenie obciążenia. Można uzyskać taki efekt dzięki zmniejszeniu ilości pomostów w pionie. Ważną kwestią jest również wysokość rusztowania. Czasem konieczne jest jej zwiększenie, ponieważ wymaga tego specyfika danej inwestycji. Wiąże się to jednak z koniecznością wydania dodatkowych pieniędzy. Należy również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób połączone będą poszczególne elementy rusztowania. Konstrukcja będzie najbardziej stabilna wtedy, gdy zastosowane zostaną połączenia klinowe lub zaciskowe. Istotną kwestią jest również długość i szerokość pomostów, które zostaną wykorzystane. Jeżeli mają być na nich składowane materiały posiadające dużą wagę, należy zdecydować się na użycie szerokich pomostów. Jednym z rodzajów rusztowań są te, które noszą nazwę modułowych.

Elementy tworzące taką konstrukcję łączone są w punktach, które znajdują się w regularnych odstępach. Rusztowania ramowe zbudowane są z pomostów i stężeń. W tym przypadku zarówno montaż, jak i demontaż można przeprowadzić szybko w porównaniu z innymi rodzajami rusztowań. Jesteś zainteresowany skorzystaniem z rozwiązania, które zostało opisane w tym artykule? Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Pro-Men. Istnieje ona od 1992 roku. Przez ten czas zyskała szacunek wśród klientów oraz innych przedsiębiorców działających w tej branży. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą Pro-Men możesz być pewien, że będziesz mieć do czynienia z profesjonalistami. Zadzwoń lub prześlij wiadomość mailową, aby poznać więcej szczegółów na temat oferty.