Przeskocz do treści

Alkoholizm, leczenie prywatnie

Uzależnienie od alkoholu to dosyć często spotykany nałóg. Pijący nałogowo potrzebują pomocy, ponieważ z każdym kolejnym wypitym kieliszkiem postępuje destrukcja ich organizmu. Pokonanie uzależnienia jest możliwe dzięki poddaniu się leczeniu, np. w prywatnym ośrodku.

Leczenie uzależnienia od alkoholu może odbywać się w specjalnym ośrodku, do którego pacjent wyjeżdża na czas konieczny do przeprowadzenia skutecznej terapii. Zwykle im dłuższy czas jej trwania, tym większa skuteczność leczenia. Wszystko zależy od stopnia i postaci uzależnienia, w pewnych przypadkach potrzebna jest długoterminowa pomoc.

Wybierając prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu należy zwrócić uwagę na kadrę. Trzeba sprawdzić, jakie kompetencje, certyfikaty i kursy posiadają pracujący tam psychologowie oraz czy w ośrodku pracuje psychiatra, pielęgniarka i lekarz. Wykwalifikowana kadra to niezbędny warunek skutecznej terapii. W wyborze ośrodka możemy również zasięgnąć opinii osób, które przebyły tam leczenie. Jeżeli nie znamy osobiście takiej osoby poszukajmy opinii w internecie. Leczenie alkoholizmu w prywatnej placówce oznacza często wysoki standard miejsca przebywania osoby odbywającej terapię. Ładne pokoje, liczne udogodnienia i dobra kuchnia wpływają na samopoczucie przebywających tam pacjentów.

Poznaj nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu - Alkoholizm niszczy zdrowie uzależnionego, dlatego bardzo ważne jest dla niego wsparcie bliskich, którzy skierują go na leczenie.