Przeskocz do treści

ASG

ASG to skrót od Air Soft Gun, czyli terminu określającego repliki broni palnej. Najczęściej są to modele w skali 1:1, czyli pełnowymiarowe. Dzięki temu dają poczucie zbliżone do obcowania z prawdziwą bronią palną.

Repliki są tworzone ze wszelkiego rodzaju typów broni – pistoletów i rewolwerów, pistoletów maszynowych, karabinków szturmowych, karabinów snajperskich, strzelb, karabinów maszynowych i innych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi w Lublinie każdy pasjonat ASG może znaleźć model przedstawiający jego ulubioną broń. Niemalże wszystkie z nich można rozbudowywać o dodatkowe wyposażenie – części tuningowe, celowniki, magazynki.

Większość osób, które naprawdę pasjonują się ASG w Lublinie, poważnie podchodzi do tego zagadnienia. Wyposażają się w różne rodzaje broni, urządzają treningi i opracowują taktyki działania. Oczywiście stosują pełne mundury i dodatkowe wyposażenie – podobne do tego, którego używają żołnierze w trakcie działań zbrojnych.

Wspólne rozgrywki z użyciem replik broni palnej ASG są stosunkowo bezpieczne. Modele jako amunicję wykorzystują plastikowe kulki o średnicy 6 mm lub 8 mm. Oczywiście jest ona wystrzeliwana znacznie dalej, mocniej i celniej niż zabawkowe pistolety na kulki, ale tak naprawdę wystarczą okulary ochronne i replika ASG, aby zacząć rozgrywki.

ASG Lublin prężnie się rozwija, ponieważ to pasjonujący sport dla każdego, kto lubi adrenalinę, dreszczyk emocji i wojskowe klimaty. Różnorodne możliwości rozgrywki, szeroki wybór broni ASG, dodatków i osprzętu, a także niepowtarzalny klimat każdego spotkania miłośników ASG w Lublinie sprawiają, że dla wielu osób staje się to prawdziwą pasją i nieodłącznym elementem życia.