Przeskocz do treści

Balustrady wewnętrzne i szklane

Balustrady wewnętrzne, w tym również szklane nie tylko pełnią rolę zabezpieczenia schodów, ale same w sobie są dekoracyjnym elementem aranżacji wnętrza.

Podejmując decyzję o tym, jaka balustrada znajdzie się w Twoim domu weź również pod uwagę jej wygląd, a nie tylko materiał, z którego została wykonana. Każda z nich zbudowana jest z tych samych podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest słupek, kolejnym jest łącznik. Można również uznać poręcz za jedną z części składowych balustrady, chociaż te wykonane ze szkła w ogóle jej nie posiadają. W domach jednorodzinnych balustrada (np. szklana) powinna być zamontowana wtedy, gdy schody mają wysokość większą niż 50 cm. Oczywiście dotyczy to takiej sytuacji, gdy z jednej ich strony znajduje się otwarta przestrzeń. Jeżeli schody znajdują się pomiędzy dwiema ścianami, konieczna jest tylko poręcz. Balustrada może być uznana za bezpieczną, gdy ma przynajmniej 90 cm wysokości. Materiałem, z którego często się je wykonuje jest szkło. Niektórzy mogą w tym momencie pomyśleć, że nie jest to rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo. Szkło może przecież poważnie zranić. W tym przypadku stosowane jest jednak szkło hartowane i laminowane.

Nie musi ono być wcale przezroczyste. Istnieje możliwość zamontowania kolorowej balustrady szklanej. Wszystko zależy od tego, jaki masz pomysł na aranżację wnętrza. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poważnie zastanowić się nad tym, czy kolorowa szklana balustrada będzie pasować do otoczenia. Być może okaże się, że lepiej jednak zdecydować się na bezbarwne, przezroczyste szkło. Warto poszukać informacji na tych portalach internetowych, które zajmują się tematem aranżacji wnętrza. Na pewno znajdziesz tam artykuły poświęcone balustradom, których autorami będą osoby mające dużą wiedzę. Być może ktoś z grona Twoich znajomych posiada w domu takie właśnie zabezpieczenie schodów. Jeśli tak, poproś o opinię na temat możliwości zastosowania takiego rozwiązania w Twoim domu. Koniecznie sprawdź również w internecie ofertę firmy Bespokeglass. Od lat zajmuje się ona montażem balustrad wewnętrznych, w tym również szklanych.