Przeskocz do treści

Dachówka ceramiczna

Jest to jeden z najstarszych i najdłużej stosowanych materiałów pokryciowych. Mimo stale poszerzającej się oferty coraz to nowych rozwiązań, dachówki ceramiczne nie wychodzą z mody. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem inwestorów. Ich urodę i zalety doceniają renowatorzy zabytkowych obiektów i ci, którzy marzą o domu utrzymanym w stylu tradycyjnym. Miłośnicy nowoczesnych, prostych form również znajdą wśród nich coś dla siebie.

Udoskonalenie technik produkcyjnych umożliwia współcześnie wytwarzanie trwalszych dachówek w rozmaitych kolorach, rozmiarach i o różnym kształcie. Pokrycia ceramiczne wykonuje się z gliny, mączki ceglanej, piasku, składników uszlachetniających i barwników. Po połączeniu komponentów masę odpowietrza się i formuje wybrany kształt. W kolejnym etapie dachówki poddaje się procesowi glazurowania lub angobowania, a w końcowej fazie suszy i wypala - poznaj materiały budowlane Lublin, od Gresbud.

Dachówki ceramiczne są dość kruche, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas transportu czy montażu. Dobrze ułożone tworzą jednak trwałą i solidną powłokę, która wytrzymuje napór śniegu czy ciężar wchodzącego na dach człowieka. Są nasiąkliwe, ale stosowane przez producentów powłoki zabezpieczające chronią materiał przed opadami oraz promieniowaniem.

Jeśli zastanawiacie się Państwo, jaki typ pokrycia dachowego wybrać, zapraszamy do centrum w Lublinie. U nas znajdziecie różnego typu dachówki ceramiczne, a także cementowe, blachodachówki i wiele innych akcesoriów.