Przeskocz do treści

Dentysta, gdzie w Krakowie

Zęby pojawiające się w jamie ustnej w okresie dzieciństwa nie są jeszcze w pełni ukształtowane, dojrzałe i zmineralizowane. Już na samym początku są więc one podatne na próchnicę. Na ich większą odporność korzystnie wpływa przede wszystkim fluor. To główny składnik past do zębów, płynów do płukania i innych preparatów używanych do higieny jamy ustnej.

Jak widać codzienne szczotkowanie zębów jest czynnością, która nie tylko sprzyja ich czyszczeniu, ale również pozwala skutecznie działać wzmacniającemu fluorowi. Systematyczne mycie zębów umożliwia też usuwanie osadów, resztek pokarmowych i innych pozostałości sprzyjających rozwojowi chorobotwórczych bakterii.

Dentysta Kraków Olsza - Endodentist gabinet stomatologiczny.

Dobrym uzupełnieniem domowych praktyk higienicznych są wizyty w specjalistycznym gabinecie. Eksperci radzą, by pierwszy raz udać się z dzieckiem do dentysty niedługo po pojawieniu się u niego pierwszych zębów. Specjalista oceni wtedy stan młodych ząbków i doradzi, jak odpowiednio o nie zadbać. Dwuletni maluch może być już umawiany na regularne spotkania. Doświadczony stomatolog dziecięcy dokona dokładnego przeglądu mleczaków i zaleci działania profilaktyczne, które ochronią zęby przed próchnicą. Stomatolog, dentysta Kraków Prądnik Czerwony - zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego.

Podstawowymi zabiegami stosowanymi u dzieci są fluoryzacja i lakowanie. Fluoryzacja polega na zabezpieczeniu powierzchni zębów specjalnymi lakierami zawierającymi fluor, który stopniowo uwalniając się sprzyja mineralizacji. Lakowanie oznacza uszczelnienie naturalnych bruzd w bocznych zębach trzonowych i przedtrzonowych. Umożliwiają one gromadzenie i zaleganie bakterii.

Stomatolog dziecięcy w naszym gabinecie w Krakowie opracuje szczegółowy plan profilaktyczny indywidualnie dopasowany do potrzeb Państwa dziecka.