Przeskocz do treści

Firma rozliczająca podatki z Niemiec, Austrii w Lublinie

Intertax24 to firma, która pomaga osobom starającym się o uzyskanie świadczenia rodzinnego w Niemczech i Austrii oraz rozliczających podatki w tych krajach.

Istnieje od 2014 roku, zbudowała sobie w tym czasie silną pozycję na rynku. Siedziba firmy mieści się w Nakle pod Opolem. Każdy klient może tutaj liczyć na pomoc także wtedy, gdy konieczny jest telefoniczny kontakt z zagranicznym urzędnikiem, aby można było doprowadzić daną sprawę do końca. Przedstawiciel firmy Intertax24 może zadzwonić do urzędu w imieniu klienta. Nie pracują tutaj osoby przypadkowe. Każdy z pracowników Intertax24 posiada odpowiednio szeroką wiedzę na temat rozliczeń podatkowych, które dokonywane są w Austrii i Niemczech oraz zasad wypłacania świadczeń rodzinnych w tych krajach. Jeżeli chodzi o podatki, pracownicy Intertax24 doskonale orientują się w temacie ulg i odpisów - zobaczcie też: rozliczanie podatku z Niemiec i Austrii Intertax24.com. Uczestniczą w szkoleniach, w czasie których dowiadują się o zmianach, jakie wprowadzane są w przepisach obowiązujących w wymienionych wcześniej krajach. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przepisy zmieniają się co kilka lat.

Niemiecki zasiłek rodzinny nosi nazwę Kindergeld. Wniosek, który należy złożyć, aby starać się o uzyskanie wypłaty tego świadczenia to Antrag auf Kindergeld. Adresatem wniosku powinna być Familienkasse działająca przy Bundesagentur für Arbeit. Ważne jest to, aby pracodawca poświadczył składany wniosek. Pieniądze przysługują każdemu, kto posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Niemiec. Po ukończeniu przez dziecko 18 lat można nadal otrzymywać na nie świadczenie pod warunkiem, że będzie ono kontynuować naukę. Dziecko, które nie mieszka w Niemczach otrzyma świadczenie w takiej wysokości, jak stanowią o tym przepisy w kraju jego zamieszkania. Jeżeli chodzi o Austrię, prawo do zasiłku posiada osoba posiadająca austriackie obywatelstwo lub prawo do pobytu w tym kraju, jak również uchodźcy mający austriacki azyl. Jeśli dziecko po ukończeniu 18 roku życia osiąga własne dochody, może nadal otrzymywać świadczenie rodzinne. Warunkiem jest brak osiągania przez nie dochodów większych, niż 9000 euro w ciągu roku.