Przeskocz do treści

Fotelik rowerowy na bagażnik, jaki wybrać i gdzie kupić?

Coraz więcej Polaków decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dotyczy to również rodzin z małymi dziećmi.

Nie jest wcale prawdą, że bycie rodzicami takiego malucha oznacza wykluczenie z aktywności na świeżym powietrzu. Dziecko również może wziąć udział w wyprawie rowerowej. Istnieje kilka sposobów na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa najmłodszemu uczestnikowi wycieczki.

Może on co prawda pozostać w domu pod opieką kogoś z rodziny lub specjalnie zatrudnionej w tym celu osoby, czy nie jest jednak lepiej od najmłodszych lat wzbudzać w dziecku zainteresowanie światem? Istnieją skuteczne sposoby na zapewnienie mu bezpieczeństwa w trakcie przejażdżki. Jednym z nich jest wykorzystanie fotelika rowerowego. Może on zostać zamontowany na bagażniku roweru lub przytwierdzony do ramy. Warto zdecydować się na zakup produktu od znanego producenta, mającego silną pozycję na rynku.

Polisport z pewnością zalicza się do takich firm. Na różnych platformach internetowych umieszczone są oferty sprzedaży tego typu produktów w atrakcyjnej cenie, ich pochodzenie jest jednak nieznane. Nie warto ryzykować bezpieczeństwa dziecka. Warto wiedzieć o tym, że w myśl obowiązujących na terenie naszego kraju przepisów prawa każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 7 roku życia musi podróżować w specjalnie do tego celu wyprodukowanym foteliku rowerowym. Cel przejażdżki i jej trasa nie są tutaj istotne. Mały pasażer zawsze musi mieć zagwarantowane bezpieczeństwo. Decydując się na wybór jednego z dostępnych modeli należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jednym z nich są pasy bezpieczeństwa. Najlepsza decyzja to wybór pasów pięciopunktowych.

Fotelik, czy to na bagażnik, czy na ramę powinien także mieć regulowane podnóżki i zagłówek. Dzięki temu nie będziesz musiał kupować co chwilę nowego fotelika, gdy Twoje dziecko znowu trochę urośnie. Jesteś zainteresowany zakupem produktu opisanego w tym artykule? Zapoznaj się z ofertą sklepu TMPSport - tu kupicie fotelik rowerowy na ramę do roweru. Można tutaj kupić m.in. foteliki marki Polisport. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub napisz do konsultanta sklepu.