Przeskocz do treści

Fotoodmładzanie skóry

Starzenie się skóry jest procesem nieodwracalnym i nie da się go uniknąć. Skóra z biegiem czasu traci swoją jędrność oraz elastyczność. Ma to związek ze zmniejszeniem się gęstości włókien kolagenowych, utratą wody oraz zaburzeniami struktury warstwy lipidowej skóry. Pierwsze objawy starzenia się skóry można zaobserwować już po 25 roku życia. Są to zmiany takie jak pierwsze zmarszczki, przebarwienia czy widoczne naczynka.

Najmniej inwazyjnym zabiegiem, który równocześnie przynosi świetne efekty w walce ze starzeniem się skóry jest fotoodmładzanie (np. w Lublinie). Jest to zabieg, który pozwala znacznie opóźnić procesy starzenia się oraz znacznie zredukować ich skutki. Zabieg fotoodmładzania skóry polega na naświetlaniu wybranego obszaru ciała przez światło o niskiej gęstości energii. Ma to na celu pobudzenie głębszych warstw skóry do produkcji włókien kolagenowych oraz pobudzenie hemoglobiny, oraz melaniny.

Odbudowanie struktury kolagenu w skórze pozwala na odzyskanie jędrności, sprężystości oraz prawidłowego nawilżenia skóry oraz spłycenie obecnych zmarszczek. Pobudzenie hemoglobiny wpływa na zredukowanie ilości rozszerzonych naczynek, pobudzenie melaniny odpowiada zaś za zmniejszenie się ilości przebarwień na skórze. Dzięki temu skóra staje się jednolita, rozjaśniona oraz promienna.

Fotoodmładzanie jest zabiegiem, który należy wykonać w kilku seriach. Zazwyczaj najlepsze rezultaty osiąga się po 3 do 5 spotkaniach z kosmetyczką. Fotoodmładzanie skóry Lublin oferuje A.W. Studio Kosmetyczne. Wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt zapewnią zniewalające efekty, którymi można się cieszyć przez wiele lat.