Przeskocz do treści

Kraty ze stali nierdzewnej, gdzie kupić można?

Giterpol to znany na polskim rynku dostawca krat ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Jednym z produktów, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów są kraty pomostowe zgrzewane. Nazwa znakomicie wyjaśnia to, w jaki sposób powstają.

Proces polega na zgrzewaniu płaskowników nośnych oraz prętów poprzecznych. Giterpol stosuje się tutaj do zaleceń zawartych w normie DIN 24537. W ofercie firmy Giterpol znajdują się również kraty wciskane, których produkcja także odbywa się zgodnie z zasadami określonymi przez normę DIN 24537. Również i tutaj nazwa wyjaśnia sposób powstawania krat. Następuje wciskanie (prasowanie) płaskowników nośnych, które są połączone z płaskownikami poprzecznymi. Można również zamówić kraty antypoślizgowe. Znane są one pod angielską nazwą serrated. W tym przypadku płaskowniki nośne posiadają specjalne ząbki, dzięki którym krata nabiera właściwości antypoślizgowych. Wykonane z niej schody lub pomosty montuje się w takich miejscach, w których istnieje możliwość pojawienia się lodu i śniegu jak również tam, gdzie występuje wysoka wilgotność. Istnieje również możliwość wykonania kraty pomostowej ciężkiej. Znajduje ona zastosowanie w takich miejscach, jak hale produkcyjne, lotniska, porty morskie i rzeczne.

W ofercie można także znaleźć kraty kartonowe. Często wypełniają one barierki i balkony. Wykonywane są z nich siatki stropowe. Kraty pomostowe są używane przy tworzeniu takich konstrukcji, jak podjazdy dla wózków inwalidzkich. W tym przypadku użycie stali nierdzewnej i kwasoodpornej jest tańsze, niż gdyby zastosowano beton. Taki podjazd łatwiej jest wyczyścić. Prezentuje się on również lepiej od strony estetycznej, niż betonowy podjazd. Kraty ze stali nierdzewnej czasem znajdują się bliżej nas, niż moglibyśmy przypuszczać. Chodzi tutaj o zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych. Kraty pomostowe są tu często stosowane. Inna możliwość ich wykorzystania związana jest z koniecznością wykonania takich zabezpieczeń, które będą spełniać swoją funkcję u wylotu otworu technicznego. Znajdują się one w wielu różnych budynkach. Odwiedź oficjalną witrynę firmy Giterpol, aby zapoznać się ze szczegółami oferty. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub napisz do konsultanta.