Przeskocz do treści

Manikiur – moda, najnowsze trendy i sposób na piękne i zadbane dłonie

Eleganckie i zadbane paznokcie to marzenie większości kobiet. W ostatnim czasie najmodniejsze są długie, finezyjnie ozdobione paznokcie w kształcie migdału, ostrza albo ścięte w szpic.

Niestety nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie twardą, mocną i odporną płytką o wymarzonym profilu. Niektóre panie mają problemy z łamliwością i kruchością paznokci, w związku z czym wydaje im się, że muszą się pożegnać z wymarzonym, fantazyjny manikiurem. Nic bardziej mylnego – zadbane dłonie mogą być wizytówką każdej kobiety. Wystarczy, że zdecyduje się na przedłużanie paznokci w salonie piękności albo w domu.

Metoda akrylowa

Jednym z popularnych obecnie sposobów zapewniających idealny manikiur jest metoda akrylowa. Taka technika pozwala cieszyć się perfekcyjnymi paznokciami, nawet jeśli nasze własne są delikatne i nie takie, o jakich marzymy. Co więcej, profesjonalnie położony akryl, przez pędzle do akrylu, będzie trzymał się, nie zmieniając swojego wyglądu przez kilka tygodni. Dzieje się tak, ponieważ akryl jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Po upływie tego czasu, konieczne będzie uzupełnienie warstw w miejscach odrastania płytki. Może to zrobić kosmetyczka, a jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni zestaw – możemy zrobić to samodzielnie w domowym zaciszu, tu znajdziecie potrzebne pędzle.

Przygotowanie

Masę akrylową przygotowuje się z liquidu, czyli płynu oraz proszku. Oba składniki łączy się ze sobą, zazwyczaj w proporcjach 3:2, uzyskując powoli gęstniejącą masę. Utwardzanie następuje w ciągu kilku minut od nałożenia materiału profesjonalnymi pędzlami do akrylu. Ten czas jest przeznaczony na modelowanie pożądanego kształtu.

Zanim jednak przystąpimy do nakładania, trzeba odpowiednio przygotować naturalne paznokcie – spiłować je, usunąć skórki, wypolerować, pokryć warstwą zabezpieczającą, na przykład bazą lub odżywką.

Co warto zgromadzić?

Poza pędzlami do akrylu, proszkiem, liquidem, bazą i pilnikami, w domowym zestawie do przedłużania paznokci powinny znaleźć się również szablony, cleaner, primer, tipsy i gilotynka do ich skracania, blok polerski, bezpyłowe waciki oraz aceton.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pędzli do akrylu w różnych kształtach, z włosia syntetycznego i naturalnego.