Przeskocz do treści

Montaż szklanych balustrad

Szklane balustrady nadają nowoczesny wygląd pomieszczeniu, w którym się znajdują. Zazwyczaj montowane są na krawędzi zabezpieczonego elementu pełniąc jednocześnie funkcję estetyczną – zdobią pomieszczenie. Dobrze komponują się z każdym wnętrzem. Są jednocześnie zarówno proste, jak i niebanalne. Znakomicie wpisują się w estetykę współczesnych rozwiązań architektonicznych. Umieszcza się je głównie na balkonach, tarasach, a także przy schodach w celu zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

Istnieje wiele opcji mocowania szkła. Można to zrobić punktowo za pomocą łączników zaciskowych lub rotuł – należy wtedy wywiercić otwór w szkle, albo liniowo - szkło jest wtedy umieszczane wzdłuż krawędzi. Do balustrad umieszczanych we wnętrzach ( np. przy schodach ) stosuje się 2 rodzaje okuć- specjalne listwy dolne (jest to wtedy balustrada montowana liniowo) oraz mocowania punktowe (niewielkie rotule, wykonywane zazwyczaj ze stali nierdzewnej) . Montowanie punktowe umożliwia wygodny i bezpieczny montaż do biegu schodów. Montaż szklanych balustrad - liniowy stosuje się na płaskiej powierzchni. Za odpowiednie utrzymanie ciężaru szkła odpowiedzialna jest wtedy specjalna uszczelka, która jest umieszczana w dolnej listwie i jest dopasowywana do grubości tafli.

Balustrady szklane Lublin, które oferujemy montowane są przy zastosowaniu naszych autorskich rozwiązań. Bazujemy głównie na systemie punktowych mocowań, montowaniu w profilu, montowaniu na spigotach, mocowaniu na słupkach. Wykorzystujemy sprawdzone materiały, które są gwarancją bezpieczeństwa. Dwie tafle szkła hartowanego sklejane są folią w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia. Jeśli dojdzie do rozbicia jednej z tafli, szkło zatrzymuje się i pozostaje na miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług szklarskich. Posiadamy 15- letnie doświadczenie w montażu szklanych balustrad.