Przeskocz do treści

Nagrobek ma na celu upamiętnienie osoby, która została pochowana w miejscu jego postawienia.

Patrząc na historię ludzkości można powiedzieć, że przybierały one różne kształty. Rolę nagrobka pełniły zarówno kurhany, jak i mastaby. Wiele zależy od tego, o jakiej części świata mówimy.

Cmentarze w Polsce wyglądają nieco inaczej, niż te znajdujące się na terenie Ameryki Północnej. U nas widzimy na nich charakterystyczne pomniki, np. w Lublinie. W Ameryce dominują płyty nagrobne. Na tamtejszych cmentarzach można również spotkać pomniki, są one jednak znacznie mniejsze niż te, które można zobaczyć w Polsce. Wśród materiałów, z których wykonywane są nagrobki w Polsce dużą popularnością cieszą się marmur oraz granit. Który z tych kamieni lepiej nadaje się do tego celu? Marmur nie jest tak odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak granit. Wilgoć, śnieg, mróz, deszcz i silny wiatr powodują stopniowe powstawanie uszkodzeń. Z czasem może się okazać, że konieczne jest postawienie nowego pomnika. Oczywiście nie stanie się tak po roku lub dwóch latach. Jednak po upływie około 10 lat efekty działania zmiennej polskiej pogody będą już widoczne. Decyzja o wykorzystaniu granitu jako materiału, z którego wykonany będzie nagrobek wydaje się być znacznie lepsza. Pomnik nie będzie wrażliwy na czynniki pogodowe. Do tego można wybierać pomiędzy wieloma różnymi odcieniami tego kamienia. Oczywiście z racji tego, że ma to być nagrobek, klienci zakładów kamieniarskich zwykle decydują się na kolor czarny lub beżowy. Takie barwy wydają się najbardziej pasować do miejsca, jakim jest cmentarz. Pomniki w takich właśnie stonowanych kolorach widzimy spacerując alejkami nekropolii znajdujących się w Lublinie.

Nagrobki Lublin: https://granit.lublin.pl/pl/
Firma Granit oferuje wykonanie nagrobka, który będzie godnym upamiętnieniem zmarłej osoby. Mieszkasz w Lublinie lub w jego najbliższych okolicach? Planujesz zlecenie wykonania pomnika nagrobnego? Odwiedź stronę internetową firmy Granit i zapoznaj się z ofertą. Materiałem, z którego wykonywane są nagrobki jest m.in. granit. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń pod numer telefonu, który jest widoczny na witrynie firmy Granit.