Przeskocz do treści

Namiot na bagażnik samochodowy wprost od producenta

Wakacyjne podróżowanie z rodziną lub ze znajomymi wiąże się z koniecznością zapewnienia wszystkim uczestnikom wyprawy wygodnego noclegu. Można wynająć pokój w hostelu lub wziąć ze sobą namiot. Nie musi on jednak być rozkładany na ziemi.

Istnieją również inne ciekawe możliwości. Jedną z nich jest namiot na bagażnik samochodowy. Jak słusznie wskazuje na to jego nazwa, miejscem jego rozłożenia jest bagażnik dachowy samochodu. Nie jest to wcale nowe rozwiązanie. Po raz pierwszy pojawiło się już w latach 30. ubiegłego wieku. Wydaje się jednak, że ta opcja wciąż nie jest tak popularna, jak mogłaby być. Może się to zmienić w najbliższej przyszłości, ponieważ w mediach pojawia się coraz więcej materiałów dotyczących namiotu na bagażnik dachowy. Na portalach internetowych zajmujących się turystyką pojawia się coraz więcej artykułów poświęconych temu tematowi.

Jakie są zalety takiego namiotu? Stanowi on skuteczne zabezpieczenie przed nocną wizytą niezbyt oczekiwanych gości, jakimi są z pewnością zwierzęta żyjące w lesie. Jeżeli na nocleg wybrałeś miejsce znajdujące się w pobliżu lasu, to musisz liczyć się z możliwością nocnych odwiedzin lisa lub dzika. Natomiast wtedy, gdy namiot dachowy został rozłożony na bagażniku dachowym możesz spać o wiele spokojniej. Inną ważną kwestią jest pogoda. Jeżeli w trakcie wakacyjnej wyprawy w miejscu, w którym zaplanowałeś nocleg wystąpią silne opady deszczu, podłoże stanie się błotniste. Trudno nazwać takie warunki komfortowymi. Jeśli namiot zostanie rozłożony na dachu pojazdu, nie będzie trzeba przejmować się błotem i wilgocią. Warto odnotować, że rozłożenie takiego namiotu trwa zaledwie chwilę. Nie jest to czynność, którą można nazwać skomplikowaną. Z pewnością każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Odwiedź oficjalną stronę internetową Mako56, aby poznać więcej szczegółów na temat namiotu na bagażnik samochodowy.