Przeskocz do treści

Nowoczesne narożniki

Narożniki zwykle kojarzą się z meblami okazałymi, efektownymi, wymagającymi dużej ilości wolnej przestrzeni. Tymczasem znakomicie sprawdzą się one nawet w niewielkich pomieszczeniach, jeśli tylko są do ich metrażu odpowiednio dopasowane. Modele mające krótsze siedzisko i niezbyt rozbudowany szezlong ustawione pod ścianą nie zajmują dużo miejsca i pozwalają na wygospodarowanie dużej przestrzeni w centralnym punkcie pokoju.

Nowoczesny narożnik wypoczynkowy zapewni nam wygodę, gdy zechcemy spędzić popołudnie z książką w dłoni, a także gdy będziemy wieczorem oglądać film w towarzystwie zaproszonych przyjaciół. Jeden mebel tego typu pomieści więcej osób niż sofa i dwa fotele, do tego zapewni im znacznie większą wygodę, dlatego też włoskie meble wypoczynkowe to świetny zakup. Właściciel mieszkania dzięki takiemu narożnikowi zyskuje nowe, szerokie możliwości aranżacyjne. Ten jeden większy mebel, wbrew temu, co można by pomyśleć, zajmuje mniej miejsca niż kilka pojedynczych elementów zestawu wypoczynkowego ustawionych w różnych miejscach salonu.

Narożniki wypoczynkowe od Sofa4you to bogactwo form, kształtów, wykończeń i obić. Jest wiele kolekcji do wyboru a w ramach każdej z nich można dowolnie zestawiać ze sobą poszczególne moduły tak, aby ostateczny wygląd mebla był wyrazem naszych potrzeb i upodobań.

Ustawienie narożnika zależy od pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. W jednym wnętrzu najlepszą opcją będzie ustawienie mebla w kształcie litery L z szezlongiem po prawej lub lewej stronie, w innym– w kształcie litery U. To drugie rozwiązanie stosowane jest zwykle w środkowej części dużego salonu lub przestronnego gabinetu. Mniejsze pomieszczenia mogą zostać przytłoczone, jeśli wstawi się tam tak okazały element wystroju. Większość dekoratorów i samych klientów decyduje się więc w takiej sytuacji na nieco skromniejszy mebel zajmujący przestrzeń pomiędzy dwiema sąsiednimi ścianami.

Luksusowe narożniki wypoczynkowe nadają wnętrzom eleganckiego charakteru, zwłaszcza jeśli dodatkowo uszlachetnione są ekskluzywnymi materiałami obiciowymi z najlepszych gatunkowo skór włoskich.