Przeskocz do treści

Nowoczesne protezy rąk i nóg

W dzisiejszych czasach medycyna poczyniła ogromny krok naprzód. Oznacza to, że niegdyś nieuleczalne choroby są dziś możliwe do zdiagnozowania i szybkiego wdrożenia postępowania leczniczego, które umożliwia nawet pełen powrót do zdrowia pacjenta.

Zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest wykonanie amputacji części kończyny, aby ratować zdrowie lub życie pacjenta. Wiele osób ma trudności z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości bez części kończyny. Utrata ręki może uniemożliwić także wykonywanie wielu codziennych czynności, a także uzależnić pacjenta od pomocy bliskich. Wiele osób po utracie kończyny musi także zrezygnować z wielu ulubionych aktywności, takich jak uprawianie sportu, czy spotkania w gronie najbliższych.

Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje już odpowiedź na problemy pacjentów po amputacji. Są to nowoczesne protezy rąk, które pomagają w odzyskaniu niemalże całkowitej sprawności oraz powrotu do samodzielnego i niezależnego od innych życia. Protezy są ogromnym postępem i doskonałym wyborem dla pacjentów po amputacji, ponieważ ich obecność sprawia, że znacząco podnosi się komfort życia pacjenta, dzięki czemu łatwiej jest pogodzić się z utratą kończyny i dostosować się do zaistniałej sytuacji - zobacz sposoby zawieszeń protez. Nowoczesne protezy rąk są protezami „szytymi na miarę”. Wykonuje się je po dokładnym wywiadzie lekarskim oraz analizie trybu życia, zwyczajów i możliwości finansowych pacjenta. Dzięki temu każda proteza jest dokładnie dostosowana do potrzeb jej użytkownika. Istnieje wiele rodzajów protez i wiele możliwości ich modyfikacji, dzięki czemu nowoczesne protezy rąk są doskonałym wyborem dla każdej osoby, która utraciła kończynę górną lub jej fragment.