Przeskocz do treści

Ochrona wzroku – gdzie kupić okulary i google

Oczy to bardzo delikatny narząd, który odpowiada za odbieranie wielu bodźców z otoczenia. Są narażone na uszkodzenia i zagrożenia wynikające zarówno z pracy, jak i życia codziennego. W sytuacjach, gdy oczy są szczególnie narażone na zranienie (np. podczas pracy w przemyśle), ochrona wzroku jest niezbędna.

Dotyczy to w szczególności przebywania w środowiskach, w których możliwe jest odpryśnięcie fragmentu ciała stałego, rozbryźnięcie cieczy, czy występuje promieniowanie optyczne. W momencie, gdy ciecz (np. kwas lub gorący płyn) lub ciało stałe dostanie się do gałki ocznej, może spowodować nieodwracalne uszkodzenie wzroku. Ochrona wzroku polega na pracy w specjalnych okularach ochronnych lub goglach, które również zapewniają ochronę części twarzy w okolicach oczu. Stosowanie środków ochronnych jest istotne, ponieważ nawet pozornie niewielkie uszkodzenie może skutkować utratą wzroku lub długotrwałymi i uciążliwymi powikłaniami.

O czym należy pamiętać w przypadku ochrony wzroku?

Dobór środków ochrony wzroku i ich parametrów jest podyktowany rodzajem pracy i panujących podczas jej wykonywania warunków. W przypadku narażenia na zbyt intensywne światło należy zastosować okulary o zmniejszonej jego przepuszczalności. Stopień przepuszczalności powinien być dostosowany do natężenia światła - w asortymencie naszego sklepu dostępne są różne modele okularów i gogli z przepuszczalnością na poziomie od ponad 90%, aż do 1%.

W sklepie Aciro kupicie między innymi:

  • okulary ochronne Uvex - okulary ochronne UVEX Ultravision (bezbarwne).
  • okulary ochronne 3m - bezpieczeństwo i styl. Bardzo lekkie okulary ochronne 3M z serii 2820 mają elegancki i nowoczesny wygląd.
  • 3m maska - półmaska 3M przeciw gazom i parom z serii 6000 wyposażona jest w bardzo lekkie podwójne elementy filtrujące.

Wykonując pracę, która naraża oczy na odpryski ciał stałych lub rozbryźnięcia szkodliwych cieczy, należy wybrać gogle lub okulary o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu środki ochrony wzroku cechują się zapewnieniem bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z cząstkami stałymi o dużej prędkości lub żrącymi cieczami. Warto dostosować szkła zastosowane w okularach ochronnych do ogólnie panujących warunków - jeśli praca odbywa się w wysokim temperaturach lub w otoczeniu o podwyższonej wilgotności, to trzeba kupić model z powłoką zapobiegającą parowaniu szkieł.