Przeskocz do treści

Odzyskamy Prowizję — odzyskiwanie prowizji bankowych

Od 2011 roku możliwe jest staranie się o zwrot prowizji bankowej. Właśnie wtedy weszła w życie ustawa o kredycie konsumenckim, która otworzyła nowe możliwości przed klientami instytucji finansowych działających na terenie naszego kraju.

Wcześniej nie było możliwe uzyskanie zwrotu prowizji bankowej. Czym ona jest? To opłata, którą bank pobiera od klienta, którego wniosek o wypłacenie kredytu został zaakceptowany. Może być ona doliczona do sumy zaciągniętego zobowiązania. Możliwe jest jednak spłacanie jej w ratach. W takim przypadku zostaje doliczona do kwoty kredytu. Na szczęście dla klientów instytucji finansowych praktycznie zaprzestano w naszym kraju pobierania tzw. opłaty przygotowawczej. Kiedyś był to powszechna praktyka. Osoby wnioskujące o wypłatę kredytu nie były oczywiście zadowolone z tego, że muszą zapłacić za samo rozpatrzenie wniosku przez bank. Kredyt konsumencki, którego dotyczy wspomniana ustawa to takie zobowiązanie finansowe, którego kwota nie przekracza 250,550. Dotyczy to również tych kredytów, które zostały zaciągnięte w obcej walucie.

Zaleca się korzystanie z usług kancelarii prawnych pomagających osobom, które starają się o zwrot prowizji bankowej pomimo tego, że możliwe jest podjęcie samodzielnych działań w tym kierunku. Nie posiadając odpowiedniej wiedzy prawnej trudno jest liczyć na końcowy sukces. Banki zwykle nie ułatwiają zadania tym, którzy zgłaszają wniosek o zwrot prowizji - prowizja od pożyczki zwrot. Wręcz przeciwnie. Można odnieść wrażenie, że starają się zniechęcić taką osobę do kontynuowania podjętych przez nią czynności. Doświadczony adwokat będzie wiedział co należy zrobić, aby doprowadzić sprawę do pozytywnego rozstrzygnięcia.

Jak w każdym innym przypadku, tak i tutaj najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów. Dowiesz się tego, na czym polega współpraca z taką firmą, jak nasza. Uzyskasz informacje o tym, jakich formalności należy dopełnić. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.