Przeskocz do treści

Odżywki i suplementy dla psów

Niektóre psy wymagają regularnego szczotkowania. Zapobiega ono plątaniu i elektryzowaniu się sierści oraz stanom zapalnym skóry. Dzięki szczotkowaniu zapewniamy zdrowy wzrost włosów u psa oraz odpowiednią wentylację skóry jego głowy. Czynność ta nie może odbywać się na sucho, musi przy niej zostać zostać wykorzystana odżywka dla psów.

Rodzaj odżywki, jakiej należy użyć, jest uzależniony od typu sierści, jaką posiada nasz pupil. W sklepach dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów dla psów, które stosowane są razem z szamponem. Mają one podobne do niego działanie oraz taki sam zapach. Właściciele psów mogą zakupić dla nich specjalny rodzaj odżywki do włosów, którego działanie koncentruje się na zmniejszeniu stopnia elektryzowania się oraz filcowania sierści - witaminy dla psa seniora. Odżywka dla psów może być stosowana łącznie z szamponem, ale także osobno, suplementy dla psów od Gamedog.

Dobrym pomysłem na regenerację psiego włosia jest obfite spryskanie sierści odżywką dla psów i zawinięcie naszego pupila w ręcznik. Po upływie kilkunastu minut możemy umyć zwierzę przy użyciu szamponu, a następnie wetrzeć w jego skórę balsam i ponownie spryskać odżywką. Regularne stosowanie takiego zabiegu przyniesie widoczny efekt poprawy stanu włosia naszego pieska. Będzie ono wzmocnione i zregenerowane.

Poznaj suplementy dla psów na stawy - jeżeli nasz czworonożny przyjaciel ma długie włosy i jeździ z nami na wystawy psów, to znaczy, że wymaga zastosowania zupełnie innej odżywki. Najlepszy w takiej sytuacji będzie kompleksowy zestaw pielęgnacyjny z aloesem, proteinami jedwabiu i olejkami roślinnymi. Będzie to również dobry wybór w przypadku pupili, których sierść jest zmatowiona, sucha i niepodatna na układanie. Istnieją również specjalne odżywki ułatwiające rozczesywanie i szczotkowanie, nawet mokra sierść da się dzięki nim rozczesać. Kolejnym rodzajem odżywek są takie, które nabłyszczają sierść psa i ułatwiają jej ułożenie.