Przeskocz do treści

Projektowanie kalendarzy, gdzie w Lublinie?

Kalendarz jest powszechnie wykorzystywanym elementem wyposażenia i wystroju domów, biur, warsztatów czy lokali usługowych. To również praktyczny nośnik reklamy, który przedsiębiorca może sprytnie wykorzystać. Co ważne, kalendarz spełnia swoją funkcję nawet wtedy, gdy osoba nim obdarowana nie jest zadowolona z takiego prezentu. Wystarczające będzie, że umieści go na swoim biurku lub powiesi w widocznym miejscu, a wartość marketingowa sama trafi do potencjalnego odbiorcy. Niemalże pewne jest, że wśród licznych osób odwiedzających dane pomieszczenie, znajdą się tacy, którzy zapamiętają nazwę, adres lub logo widoczne na kalendarzu.

To z tego powodu kalendarz niezmiennie uważany jest za skuteczne narzędzie marketingowe, ale musi zostać odpowiednio zaprojektowany. Wtedy przy niewielkim koszcie przynosi wymierne zyski i zachowuje swoją skuteczność przez cały rok. Zapytać można, czym różni się kalendarz od plakatu i czy nie lepiej funkcję marketingową spełniłby odpowiedni plakat. Przewagą kalendarza nad innymi formami drukowanej reklamy jest fakt, że to po prostu przydatny element wyposażenia. Osoba obdarowana kalendarzem zapewne będzie korzystała z niego przez cały rok, a reszta gadżetów marketingowych znajdzie się w koszu lub na samym dnie rzadko otwieranej szuflady.

Atrakcyjnie zaprojektowany kalendarz z pewnością zachęca do jego wykorzystania i eksponowania. Istotne jest również to, że nie kojarzy się bezpośrednio z reklamą i nachalną promocją, ale komunikat i przekaz marketingowy jest nieustannie widoczny i eksponowany, rzetelnie pracując dla reklamodawcy. Z tego powodu kalendarze firmowe coraz częściej stanowią jeden z fundamentalnych elementów strategii marketingowej. Pełnią funkcję prezentów dla potencjalnych klientów, drobnych gadżetów, które rozdawane są na targach i spotkaniach biznesowych lub materiałów reklamowych wręczanych kontrahentom.

Zaprojektowanie odpowiedniego kalendarza nie jest proste. Należy zadbać o to, aby był zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Mamy doświadczenie, które pozwala nam łączyć te cechy w idealnych proporcjach, aby osoba obdarowana zdecydowała się wykorzystać kalendarz. Dbamy o to, aby kalendarium było odpowiednio duże, funkcjonalne i czytelne, a grafika wyglądała estetycznie. Dzięki temu kalendarz spełnia swoją rolę zarówno funkcyjną, jak i reklamową. Projektowanie kalendarzy Lublin w IcomPrint - projektujemy kalendarze w różnych formach. Dostępne są modele spiralowane, ścienne, jedno-, trój- i czterodzielne, a także kalendarze listkowe, biurkowe czy planery. Projekt zawsze dopasowany jest indywidualnie do konkretnego zlecenia. Bierzemy pod uwagę branżę, grupę docelową oraz wymagania zleceniodawcy. Dokładamy wszelkich starań, aby spersonalizować każdy kalendarz i zadbać o unikalny wygląd, który będzie efektywnie spełniał funkcje reklamy danego przedsiębiorstwa lub marki.