Przeskocz do treści

Projektowanie logo, komu zlecić?

Jeśli Twoim celem jest zdobycie nowych klientów, zaprezentowanie swojej firmy w profesjonalny sposób, a także podkreślenie renomy i mocnej pozycji na rynku, to zdecydowanie potrzebujesz dobrego logo. Dzięki niemu wyróżnisz się wśród konkurentów i sprawisz o wiele lepsze pierwsze wrażenie na klientach, zapadając im w pamięć.

Projektowanie logo Lublin
Projektowanie logo Lublin

Każdy doskonale wie, jak ważne jest szybkie i efektowne zaprezentowanie siebie lub swojej firmy od najlepszej strony. Czasami od jednego spojrzenia zależy, czy klient zdecyduje się na współpracę właśnie z Tobą. W takiej sytuacji dobrze zaprojektowane logo jest absolutnym kluczem do sukcesu. Warto pamiętać, że będzie pojawiało się wszędzie – na materiałach reklamowych, firmowym papierze, plakatach i ulotkach, a także w internecie na Facebooku, Instagramie czy dedykowanej stronie internetowej. Jego forma jest niezwykle istotna, ponieważ logo stanowi kluczowy punkt identyfikujący daną markę, a to ma ogromny wpływ na ogólny wizerunek firmy. Wpływa na przyszłe relacje z klientami, partnerami biznesowymi, kontrahentami czy pracownikami.

Odpowiednie logo to potężne narzędzie marketingowe, jeśli wyróżnia się na tle konkurencji i oddaje charakter firmy - zobacz jak wygląda identyfikacja wizualna wykonywana przez Combo Marketing Lublin. Spójrz tylko na przykład najbardziej rozpoznawalnych firm – Apple, BMW, Audi, Chanel czy Coca Cola. Ich logotypy są rozpoznawalne praktycznie przez każdego i budzą określone reakcje oraz emocje – to efekt konsekwentnie realizowanej kampanii wizerunkowej.

Jak pewnie zauważyłeś, chociażby na podanych przykładach, najlepsze loga nie są skomplikowane, niezwykle barwne, wyszukane czy zawiłe. Jakby na to nie patrzeć – jest wręcz przeciwnie. Większość najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych to proste konstrukcje jedno lub dwukolorowe w stonowanej i czytelnej formie. Dzięki temu są ponadczasowe, łatwe do zapamiętania i z łatwością kojarzone przez klientów . Ich zadanie jest proste – mają budzić skojarzenia z konkretną marką, a tym samym ściśle określone reakcje i emocje.

Zatem jak stworzyć znak prosty, ponadczasowy, czytelny i jednocześnie przyciągający uwagę, jednocześnie budząc zaufanie do marki? Jak sam widzisz – zaprojektowanie prostego logo jest skomplikowane, ponieważ musi spełnić szereg wymagań. Ktoś, czyim zadaniem będzie stworzenie takiego dzieła, musi wykazać się wyczuciem smaku, stylu i poczuciem estetyki. Powinien mieć również doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie, a także zdolność tworzenia treści ponadczasowych. W Combo Marketing znajdziesz takich ludzi – zgłoś się do nas, a stworzymy logo idealnie dopasowane do Twojej działalności, a w tym oczekiwań i potrzeb klientów.

Więcej informacji: https://icomprint.pl/ , https://icomprint.pl/projektowanie-graficzne/logotypy/