Przeskocz do treści

Przeprowadzka – jak się z nią uporać?

Przeprowadzki z reguły kojarzą się z niechęcią i ogromnym stresem. Wynika to przede wszystkim z tego, że z biegiem czasu gromadzimy w domu wiele sprzętów, mebli, ubrań i akcesoriów, które ciężko przenieść pod nowy adres.

W dodatku po drodze często dochodzi do różnych przeszkód typu niewystarczająca liczba kartonów, czy też problemy z przetransportowaniem przedmiotów o ogromnych gabarytach. Pojawia się pytanie: jak zaplanować przeprowadzkę i sobie z nią poradzić i jaką firmę transportową wybrać? Sprawdź nasz artykuł!

Jakie zadania na początek?

Ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób ułożymy plan działania! Już na samym początku wiele osób popełnia błąd, gdyż nie układa żadnej strategii, a od razu rozpoczyna proces pakowania. Wówczas po drodze może pojawić się wiele nieprzewidzianych komplikacji. Jak powinien wyglądać dobry plan przeprowadzki? Przede wszystkim warto rozpisać zadania na kilka kolejnych tygodni przed zmianą miejsca zamieszkania. Następnie dobrze jest rozpocząć porządki w poszczególnych pomieszczeniach w domu, a więc odseparować przedmioty niepotrzebne od tych, które chcemy ze sobą zabrać w nowe miejsce. Warto zastanowić się nad tym, co nimi zrobić. Dobrym rozwiązaniem jest sprzedanie, oddanie do placówek charytatywnych lub znajomym. Kolejnym krokiem jest skrupulatne obejrzenie wszystkich rzeczy, by oddzielić przedmioty ciężkie i duże, tj. meble, pianino, czy akwarium. Będą one wymagały odpowiedniego zabezpieczenia, a niektóre z nich rozkręcenia, gdyż może okazać się niemożliwe przetransportowanie ich w całości.
Zanim zaczniemy wszystko pakować, warto przemyśleć, czy potrzebna będzie nam fachowa pomoc firmy transportowej, czy poradzimy sobie sami. Dobrze jest zorganizować materiały, które będą niezbędne w trakcie pakowania np. pudła, specjalne kartony do pakowania ciężkich przedmiotów, worki, folia bąbelkowa. Przed samą przeprowadzką warto również skrupulatnie zmierzyć nowe mieszkanie, co pozwoli nam oszacować wydatki. Jest to dobry etap na ustalenie budżetu, który jesteśmy w stanie przekazać na cały proces przeprowadzki.

Jak psychicznie przygotować się do zmian?

Nie od dziś wiadomo, że są osoby, które szybko przystosowują się do zmian oraz takie, które potrzebują się do nich psychicznie przygotować. Przeprowadzka to nie tylko nowe miejsce zamieszkania, ale również nowi sąsiedzi, często nowa szkoła, praca, znajomi, a więc całkowita zmiana otoczenia. Ważne jest to, by nie koncentrować się na negatywnych kwestiach, a więc na tym, co zostawiamy za sobą, a wręcz przeciwnie szukać pozytywnych aspektów. Przeprowadzka to wyjście ze strefy komfortu i codziennej rutyny i podjecie nowych celów i wyzwań. Dobrym sposobem na zaadaptowanie się w nowym miejscu jest wyjście do ludzi, pójście na spacer do parku, odwiedzenie pobliskiej biblioteki, a także innych miejsc, które odwiedzało się w poprzednim mieście, czy osiedlu. Stres i nerwy, które są normalnym zjawiskiem przy przeprowadzce, można wyładować podczas regularnego biegania, spacerów, treningów na osiedlowej siłowni lub realizowania pasji. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko pomoże zaaklimatyzować się w nowym miejscu, ale również zawrzeć nowe znajomości. Ważnym aspektem jest również zamknięcie wszystkich spraw.

Jaką firmę transportową wybrać?

Podczas przeprowadzki pomoc profesjonalnej firmy transportowej może być nieoceniona. Wiele przedmiotów i ubrań, które na przestrzeni lat udało nam się zgromadzić, wymaga odpowiedniego przygotowania, spakowania oraz bezpiecznego przetransportowania, tak, by niczego nie uszkodzić. Szczególnej ostrożności wymagają szklane i delikatne przedmioty oraz wszystkie te o nietypowych kształtach. Można np. rozważyć dodatkowe zabezpieczenie. W celu uniknięcia dodatkowego stresu warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Jedną z firm, które zasługują na uznanie, jest firma Struś Trans Przeprowadzki. Oferuje ona kompleksową pomoc przy przeprowadzkach na terenie Lublina, a nawet całego kraju. Usługi transportowe obejmują transport mebli, przedmiotów o wielkich gabarytach, akcesoriów, naczyń, sprzętów domowych, rzeczy osobistych, sprzętów sportowych, AGD i wiele innych. Ponadto usługę montażu mebli, magazyn na przechowanie wszystkich tych przedmiotów oraz środki transportu. Firma dysponuje zróżnicowaną flotą samochodów typu 8 europalet, samochodami typu kontener z windą oraz samochodami typu bus w zabudowie. Maksymalna ładowność samochodów to 1, 5 tony. Sprawdź szczegółową ofertę firmy Struś Trans Przeprowadzki.

Dowiedz się więcej! https://www.transportlublin.com/