Przeskocz do treści

Salon optyczny Lublin, jaki wybrać?

Optyk to osoba, której zadaniem jest wykonanie okularów na podstawie recepty od okulisty, bądź też badań przeprowadzonych przez optometrystę. Zajmuje się on często również badaniem wzroku (jeśli posiada specjalne studia podyplomowe), doborem soczewek, czy też konserwacją lub naprawą uszkodzonych okularów.

Zaleca się, by pacjenci noszący na co dzień okulary korekcyjne regularnie odwiedzali specjalistę w celu sprawdzenia tego, czy okulary są dobrze dopasowane i spełniają dobrze swoje funkcje, a także czy nie należy dokonać żadnej zmiany. Optyk Gdańsk zdecydowanie pomoże dokonać zmian oprawek i naprawić je, jeśli są uszkodzone lub wymienić soczewki w okularach (na podstawie recepty).

Decydując się na wizytę u optyka, warto wybrać taki gabinet, w którym na miejscu przeprowadzane jest profesjonalne badanie wzroku. Wówczas jedna wizyta umożliwia dobór właściwych okularów, oprawek, bądź soczewek. Okulary korekcyjne są szczególnie zalecane przy takich wadach wzroku, jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, czy też astygmatyzm. Noszenie okularów nie ma na celu całkowitego usunięcia wady, gdyż jest to niemożliwe, ale pozwala ono zatrzymać proces postępowania wady wzroku.

Okulary chronią również przed wszelkimi urazami mechanicznymi, promieniowaniem słonecznym, bądź też promieniowaniem pochodzącym z monitora komputera. Szukasz profesjonalnego salonu optycznego w Lublinie? Sprawdź koniecznie Ocular Canada! To firma z ponad 20-letnim doświadczeniem, która prowadzi salony optyczne w Lublinie, Rzeszowie, Gdańsku i Toronto oraz sklep, w którym zakupisz okulary lub soczewki Gdańsk, Lublin, Rzeszów.

Od lat robimy wszystko, co w naszej mocy, by usługi przez nas świadczone były na najwyższym poziomie! Świadczymy kompleksowe badania okulistyczne i optometryczne, aplikacje soczewek kontaktowych oraz pomoc w doborze opraw i soczewek okularowych. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzania naszych salonów! Masz pytanie? Zadzwoń!