Przeskocz do treści

Skuteczna terapia dla par Lublin

W każdym związku dochodzi do konfliktów i kłótni. Jest to naturalne i zdrowe zjawisko pod warunkiem, że nieporozumienia i problemy są rozwiązywane na bieżąco.

Sytuacja staje się niepokojąca wówczas, gdy partnerzy nie potrafią poradzić sobie z konfliktami i skutecznie się porozumieć, natomiast relacja z dnia na dzień coraz bardziej się psuje. Warto wtedy skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa/psychoterapeuty, który przeprowadzi terapię dla par. Wsparcie specjalisty może okazać się ostatnią deską ratunku i jedyną szansą, by uratować związek. Aby terapia była skuteczna, partnerzy muszą współpracować ze sobą i terapeutą. Jeśli tylko jedna strona wkłada wysiłek w odbudowanie związku, to nawet najlepszy terapeuta nie rozwiąże istniejących między nimi problemów.

Terapia dla par Lublin w Pro Psyche polega na serii spotkań, pomiędzy dwiema osobami, które tworzą relację, a psychoterapeutą. W trakcie ich trwania partnerzy uczą się wzajemnej komunikacji, lepszego poznania własnych i drugiej osoby potrzeb i oczekiwań. Jest to idealna okazja, by przyjrzeć się swoim emocjom i wypowiedzieć na głos to, co w sobie skrywają i przeżywają. Terapia pomaga dowiedzieć się, czego partnerzy od siebie wzajemnie oczekują i jak chcieliby, by była okazywana im miłość, troska, czy szacunek. Podczas jej trwania partnerzy uczą się w zdrowy i niekrzywdzący drugiej osoby sposób wyrażać trudne emocje, tj. gniew, złość, zazdrość, niepokój, czy też chęć odwetu. Terapeuta wspomaga pracę nad ich wewnętrznymi przekonaniami, szkodliwymi i niszczącymi związek nawykami myślowymi, poczuciem krzywdy, zranieniami z dzieciństwa, czy też niską samooceną. Może on pomóc w takich problemach, jak: alkoholizm jednego z małżonków, chorobliwa zazdrość, zachowania agresywne wobec partnera, przemoc domowa, czy też manipulacja emocjonalna. Czas trwania terapii par zależy od rodzajów problemów, z którymi zmagają się partnerzy.

Terapia dla par Lublin w Pro Psyche

W Pro Psyche w Lublinie prowadzimy terapię par i małżeństw, przeżywających takie problemy, jak: długotrwałe i nierozwiązane konflikty, zdrada jednego z partnerów, trudności związane z chorobą jednego partnera, konflikty związane z różnicą zdań, czy też agresja i przemoc w związku. Sesja terapeutyczna odbywa się raz na dwa tygodnie lub raz w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu https://psychoterapialublin.com/.