Przeskocz do treści

Welony ślubne

Ślub to jeden z tych dni, które kobiety zapamiętują do końca życia. Właśnie dlatego zawsze starają się w tym czasie wyglądać piękniej niż kiedykolwiek wcześniej. Każda dba o piękną suknię i wyjątkową biżuterię, warto także pomyśleć o nieprzeciętnym welonie ślubnym.

To jeden z najbardziej tradycyjnych dodatków ślubnych dla kobiet. Początki tej tradycji datuje się na czwarty wiek naszej ery i dotyczy zwłaszcza zachodnich kręgów kulturowych. Przede wszystkim biały welon symbolizuje niewinność i czystość wybranki pana młodego. Uważany był również za symbol dziewictwa i wierzono, że chronił niewiastę przed złymi siłami i demonami.

Nawet współcześnie welon jest praktycznie nieodłącznym dodatkiem do sukni ślubnej. Zmieniła się jego symbolika, ale nadal pozostaje wśród ślubnych tradycji. Większość kobiet uważa, że welon jest absolutnie nieodłącznym elementem weselnego stroju, dodając przyszłej małżonce wdzięku i kobiecości.

Welon dobiera się tak, aby pasował zarówno do sukni, dodatków, jak i fryzury panny młodej. Odpowiednio wybrany welon może zatuszować drobne niedoskonałości ciała lub stroju. Jak powszechnie wiadomo, również moda ślubna ma swoje trendy, co tyczy się także welonów. Obecnie najczęściej wybierane są długie i gładkie welony lub złożone z dwóch odrębnych fragmentów – krótszego, tworzącego woal oraz dłuższej części opadającej na plecy.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość odpięcia dłuższego fragmentu na czas przyjęcia weselnego, poprawiając komfort i wygodę - zobacz pełną ofertę na welony ślubne od Dora. Welon nie powinien być zbyt krzykliwy i wyzywający, więc warto to wziąć pod uwagę. Szeroki asortyment welonów ślubnych w sklepie Dora z pewnością każdej przyszłej pannie młodej przypadnie do gustu. Wybór wśród welonów krótkich, długich, bardzo długich, ręcznie wyszywanych, bogato zdobionych lub prostych i gładkich, haftowanych, laminowanych i wielu innych z pewnością nie będzie łatwy, ale każda z klientek odnajdzie coś dla siebie. Obsługa sklepu gwarantuje fachową pomoc, specjalistyczne spojrzenie i dzielenie się doświadczeniem. Zachęcamy wszystkich do poznania pełnej oferty sklepu Dora.