Przeskocz do treści

Wizualizacje architektoniczne, wizualizacje deweloperskie – poznaj

Każdy nowo powstający budynek, np. blok, dom, czy biurowiec można przedstawić i zareklamować, wykorzystując fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne.

Jest to sposób przedstawiania projektu architektonicznego lub produktu poprzez zastosowanie grafiki trójwymiarowej, która pomaga ukazać wizję skończonego projektu. Proces tworzenia wizualizacji nie należy do najłatwiejszych. Wymaga odpowiedniej wiedzy, wyobraźni przestrzennej, poczucia estetyki, a nawet wieloletniego doświadczenia. Składa się z takich etapów, jak: modelowanie obiektów trójwymiarowych, tworzenie i nakładanie materiałów, ustawianie oświetlenia oraz rendering, który oblicza odbicia światła od obiektów znajdujących się w scenie. Wielokrotnie oglądając wizualizacje architektoniczne i wizualizacje deweloperskie można zastanawiać się, czy przedstawiany budynek jest faktycznie wizualizacją, czy zdjęciem.

Na końcowy efekt mają z pewnością wpływ możliwości, jakie daje współczesna grafika komputerowa, ale przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, wielogodzinna ciężka praca i zdolności artystyczne grafika. Aby możliwe było stworzenie fotorealistycznych wizualizacji, artysta powinien umieć dostrzec wiele szczegółów, takich jak np. natężenie światła, cienie, czy drobne obiekty znajdujące się w budynku lub wokół niego. Ze względu na dużą precyzję, wiarygodność i wysokie walory reklamowe tworzonych wizualizacji, cieszą się one ogromną popularnością szczególnie wśród deweloperów, architektów, inwestorów oraz osób zainteresowanych kupnem domu lub mieszkania.

Gotowa wizualizacja pozwala im zobaczyć nieistniejący jeszcze obiekt w formie graficznej. Jedną z firm wykonujących z pasją wizualizacje architektoniczne i deweloperskie jest Navi Studio. Składa się z architektów i informatyków, dla których tworzenie produktów graficznych w 3D to życiowa pasja. Stawiają w nich na story telling i detal. W bardzo dokładny sposób przedstawiają kontekst i jakość architektury, zwracając uwagę na klimat i otoczenie. Specjalizują się w wizualizacjach architektury, ale dla bardziej wymagających klientów tworzą również panoramy 360, wirtualne spacery oraz animacje. Stale poszerzają swoje kompetencje, dbając o to, aby jakość ich usług była na najwyższym poziomie. Sprawdź ofertę Navi Studio jeszcze dziś i ciesz się wyjątkowymi wizualizacjami!