Przeskocz do treści

Zwalczanie owadów

Kleszcze to małe owady występujące na skrajach lasów, na łąkach i w zaroślach. Ukąszenie przez kleszcza może okazać się niebezpieczne dla zdrowia, grozi ono wystąpieniem boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Na ugryzienie przez kleszcza ludzie narażeni są nie tylko w czasie spaceru po lesie, ale także podczas pobytu w parku czy nawet we własnym ogrodzie. Zwalczanie tych owadów jest więc sprawą istotną dla naszego zdrowia.

W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko ukąszenia przez kleszcza? Spacerując po lesie unikajmy miejsc porośniętych paprociami, trawami oraz niskimi krzewami. Nie siadajmy bezpośrednio na trawie, pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Wysokie obuwie, spodnie z długą nogawką, bluza z długim rękawem pozwolą zmniejszyć ryzyko ugryzienia.

Zwalczanie kleszczy jest zadaniem dla specjalistów posiadających ku temu odpowiednie narzędzia i wiedzę na temat środków odpowiednich do tej czynności. Firmą godną polecenia, która to zadanie wykona profesjonalnie, jest Antyszkodnik z Lublina. W ofercie firmy znajduje się dezynsekcja obejmująca zwalczanie szkodliwych owadów, takich jak szkodniki w drewnie, owady biegające, pluskwy, karaluchy, mrówki i pchły. Firma ta zajmuje się również zwalczaniem owadów latających ( osy, komary, muszki, szerszenie ) oraz szkodników w magazynach – mowa o wołkach zbożowych, molach spożywczych, trojszyku i wielu innych a do zwalczania stosuje Xilix gel. W ofercie firmy Antyszkodnik z Lublina oferuje znajduje się też deratyzacja oraz dezynfekcja.