Przeskocz do treści

Zwrot podatku, doradca podatkowy

Osoby, które pracowały poza granicami Polski i odprowadzały tam podatek mogą ubiegać się o jego zwrot. Jego odzyskanie może okazać się procesem dosyć skomplikowanym, wymagającym wypełnienia wielu dokumentów w obcym języku. Warto więc skorzystać z pomocy biura rachunkowego, które ma doświadczenie w uzyskiwaniu zwrotu podatku zza granicy.

Jeśli pracowałaś/eś za granicą, na przykład w Niemczech, na terenie Wielkiej Brytanii lub Irlandii, Holandii, Belgii, Danii albo Austrii, możesz liczyć na pomoc w odzyskaniu zapłaconego tam podatku ze strony biura Marciniak z Rzeszowa, świadczącego usługi księgowe.

Odzyskanie podatku zapłaconego za granicą to proces trwający średnio od 3 do 5 miesięcy. Czas ten zależy od kraju, w którym pracował podatnik, szybkości działania polskich i zagranicznych urzędów oraz ewentualnych trudności w skompletowaniu dokumentów.

Obszar działania biura:

Najtrudniejszy etap w procesie uzyskiwania zwrotu podatku z zagranicy to poprawne wypełnienie odpowiednich wniosków z zagranicznych urzędów skarbowych. Muszą one zostać wypełnione w taki sposób, aby urzędnicy z zagranicy nie mieli problemów w realizacji zwrotu podatku. Samodzielne skompletowanie odpowiednich danych i poprawne wpisanie ich w konkretne miejsce w formularzu sprawia wiele trudności. Właśnie dlatego wiele osób z Rzeszowa i okolic, które chcą ubiegać się o zwrot podatku z za granicy rzeszow, zgłasza się do biura rachunkowego Marciniak.

Przed przystąpieniem do procedury wypełniania wniosków należy zebrać wszystkie niezbędne dane. Potrzebne będą informacje, jakie posiadamy o pracodawcy oraz dokumenty, jakie otrzymaliśmy przed przystąpieniem do pracy, w jej trakcie oraz po jej zakończeniu. Umożliwi to sprawne przejście przez proces odzyskiwania podatku.