Laserowe usuwanie żylaków, gdzie w Lublinie?

Laserowe usuwanie żylaków, gdzie w Lublinie?

Endovenous Laser Treatment for Varicose Veins (w skrócie EVLT) to jedna z najpopularniejszych ostatnio metod leczenia niewydolności żylnej, czyli żylaków. Metoda laserowego leczenia żylaków gwarantuje świetne efekty w różnych stopniach zaawansowania choroby.

Można z niej korzystać zarówno na samym początku, jak i w stadium zaawansowanym. Duże zainteresowanie tą metodą wynika wysoką skutecznością, małą inwazyjnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. EVLT to sposób leczenia polecany przez profesjonalistów oraz osoby, które dzięki tej metodzie w prosty sposób pozbyły się żylaków.

Proces laserowego usuwania żylaków to forma termoablacji – terapii opierającej się na termicznym uszkadzaniu powiększonych i pogrubionych naczyń. Za sprawą działania impulsów emitowanych wewnątrz żył przez laser, wzrasta temperatura i rozgrzewają się ścianki. Następuje ich uszkodzenie, co prowadzi do obkurczenia, miejscowego zapalenia żylaka i zwłóknienia oraz zarośnięcia się uszkodzeń za sprawą skrzepnięcia krwi. Przebieg całego procesu kończy się zniknięciem żylaka.

Zabieg prowadzony metodą EVLT trwa zaledwie kilka minut. Polega na znieczuleniu żyły i wprowadzenia do jej wnętrza cewnika wraz ze światłowodem, który przekazuje impulsy o odpowiedniej długości wysyłane przez laser. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy, który powinien być stosowany przez co najmniej kilka następnych tygodni.

Metody usuwania żylaków:

Jednym z najczęściej występujących wskazań do laserowego usuwania żylaków jest stwierdzenie w trakcie badania USG refluksu żylnego, który jest powodowany dysfunkcją zastawek. Pacjenci decydują się na taki zabieg również ze względów estetycznych. Widoczne żylaki mogą wpływać na obniżenie samopoczucia i samooceny, więc warto w takiej sytuacji podjąć kroki zmierzające do ich usunięcia za pomocą metody EVLT.

Omawianej metody jednak nie można stosować, gdy pacjent ma problemy z krzepnięciem krwi, zarośnięciami i zakrzepami żył. Przeciwwskazaniem jest również alergia na środek znieczulający, uszkodzenia wątroby lub ograniczenia ruchowe, uniemożliwiające samodzielne poruszanie się po zabiegu – przemieszczanie się na własnych nogach jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala uniknąć zakrzepicy. Zabiegowi metodą EVLT nie mogą się poddać również kobiety w ciąży lub karmiące piersią.